
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 230 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 5 A |
| DC Resistance (DCR) | 12 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 470 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 6.9 A |
| Max Saturation Current | 6.1 A |
| Max Temperature Rise Current | 5 A |
| Temperature Rise Current | 5.8 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19776
Ext.Price$0.19776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19776 | $0.19776 |
| 10 | $0.15734 | $1.57340 |
| 50 | $0.13724 | $6.86200 |
| 100 | $0.11970 | $11.97000 |
| 500 | $0.11000 | $55.00000 |
